Hey! Trebuie sa recunoasteti ca si in vacanta am fost cumpatata la shoppingul de cosmetice si, intoarsa acasa, am revenit la batranul project pan, care face bine la increderea in sine :)).
Urmarea a fost ca am cumparat doar strictul necesar:
De la Avon m-am grabit sa cumpar masca cu floare de lotus, a fost ultima data ca s-a aflat in brosura si (pana acum) vad ca nu a fost reintrodusa sub alt ambalaj. O sa trag de ea cat o sa pot si cand se va termina voi fi foarte trista. Este cea mai buna masca incercata de mine pana acum. In plus, am mai adaugat pe mini-lista si un spray pentru picioare cu ceai verde si menta, era la oferta - 8 lei si celalalt se va termina probabil saptamana aceasta.
Mi-am pierdut zilele trecute vremea si printr-un plafar si am iesit cu o crema Apidermin la 30 de ml - 7,5 lei. Am bagat-o in geanta si pana am ajuns acasa s-a dus din poleiala aurie de pe capac si acum pare cam jigarita, dar o iertam :)).
Am mai luat si un dizolvant, regret achizitia facuta, mie nu-mi placea nici cel cu acetona, dar am zis sa mai ofer o sansa. Acesta e atat de "light" incat mi-a lasat unghiile colorate :(.
Sa mai zica cineva ca nu ma stiu controla! :))
Kissez!
Urmarea a fost ca am cumparat doar strictul necesar:
De la Avon m-am grabit sa cumpar masca cu floare de lotus, a fost ultima data ca s-a aflat in brosura si (pana acum) vad ca nu a fost reintrodusa sub alt ambalaj. O sa trag de ea cat o sa pot si cand se va termina voi fi foarte trista. Este cea mai buna masca incercata de mine pana acum. In plus, am mai adaugat pe mini-lista si un spray pentru picioare cu ceai verde si menta, era la oferta - 8 lei si celalalt se va termina probabil saptamana aceasta.
Mi-am pierdut zilele trecute vremea si printr-un plafar si am iesit cu o crema Apidermin la 30 de ml - 7,5 lei. Am bagat-o in geanta si pana am ajuns acasa s-a dus din poleiala aurie de pe capac si acum pare cam jigarita, dar o iertam :)).
Am mai luat si un dizolvant, regret achizitia facuta, mie nu-mi placea nici cel cu acetona, dar am zis sa mai ofer o sansa. Acesta e atat de "light" incat mi-a lasat unghiile colorate :(.
Sa mai zica cineva ca nu ma stiu controla! :))
Kissez!
Ai rezistat eroic! :)
RăspundețiȘtergereAlina,ce parere ai despre crema de la Apidermin ? Chiar ieri am vazut-o si eu intr-un plafar si ma gandeam ca ar fi buna de folosit seara . Hidrateaza bine ? Pupici !
RăspundețiȘtergereinca nu pot sa-ti spun, trebuie s-o mai testez. o sa-i fac un review cand ma decid ce parere am.
ȘtergereNu mai cumpar acetona aia nici batuta! :))
RăspundețiȘtergereAmbalaj prost, produs de .. de prost, sa zicem frumos. :)
Spray pentru labute trebuie sa-mi iau si eu. :D M-am saturat de menta, vreau cu lavanda sau altceva.
am luat dizolvantul ala pentru ca eram in lidl si-mi trebuia urgent. am si eu pe blog un review negativ la varianta albastra..
ȘtergereSa le folosesti cu placere.
RăspundețiȘtergereNici sortimentul asta nu-ti place? ;))) Eu sunt multumita de dizolvantul Cien. :)
ms. nu, cel albastru macar stergea cat de cat, asta mi-a lasat unghiile super colorate.
ȘtergereChiar ma gandeam sa cumpar dizolvantul Cien :(
RăspundețiȘtergereSa le folosesti cu drag !
sunt multe fete multumite de el, dar cu unghiile mele nu se impaca.
ȘtergereBravo ai fost foarte cumpatata :) si eu am vrut sprayul de la avon dar reprezentatul meu a uitat sa dea commanda :))
RăspundețiȘtergereau, ma ia cu dureri de cap cand aud povesti cu reprezentanti...
ȘtergereTu tot vrei sa te dai cuminte! Bine, zicem ca tine si facem ca noi!:P
RăspundețiȘtergereAcum cobor si eu din copac cu masca cu floare de lotus.
Pupici!
Sa le folosesti cu placere!
Ilda
Lavender Thoughts
pai chiar sunt cuminte si simt nevoia sa strig in toate cele 4 zari :))). mersi.
ȘtergereEsti de-a mea! De-aia ne intelegem noi bine!:)
Ștergereyep :))
Ștergerece cumintica esti :)
RăspundețiȘtergereApidermin am mai avut si eu, dar pe caldura asta pentru tenul meu gras nu e bun, mai la iarna poate, imi place mult pentru zona ochilor.
Cat despre masca de la avon o am si eu, dar nu-s deloc incantata, parca am mai multe puncte negre cand o folosesc
Dizolvantul de la cien nu l-am incercat pentru ca ai mai zis ca nu-ti place si atunci n-am avut nici eu incredere sa-l cumpar, raman la blanchette ;)
eu, cu tneul meu ca hartia, de abia am asteptat sa testez o crema grasa :)) nu conteaza temperatura, oricum se absoarbe repede :).
Ștergerenu-i compatibila cu tine :(.
incearca si oversa sau ebelin, mi se par la fel, poate mai bune :).
Dizolvant de la Cien trebuie neaparat sa imi iau si eu.Chiar ieri am terminat o acetona oriilia!M-am chinuit 10 minute la o unghie :))
RăspundețiȘtergereeu asa zic de cien, de abia astept sa se termine ditamai bidonul!!
ȘtergereFoarte cumparata, imi place.
RăspundețiȘtergereDizolvantul il am si eu, dar pe mine ma enerveaza recipientul (desi pt recipient am luat-o, curge...sau se aduna in capac si se varsa)
RăspundețiȘtergereMasca mi-am luat-o acum o campanie sau 2 (cand era 10 lei), am folosit-o doar o data...Eu sper sa nu o scoata, prea o iubeste toata lumea....
Pupici!
mie nu mi s-a stricat rpompita nici la precedentul, dar ma enerveaza sa tot apas acolo :)). pai e vreo 6 lei dizolvantul :).
ȘtergereAm si eu dizolvantul si nu mi s-a parut asa slab. Are alte probleme: mai curge uneori, iar alteori dureaza pana elibereaza din produs- trebuia sa apas de nush cate ori, dar de curata oja o curata.
RăspundețiȘtergerePS: imi place mult mirosul produselor de la Avon cu floare de lotus.
daca-mi vedeai unghiile te speriai, believe me! erau albastre, ca la mort dupa ce "am indepartat" oja :)).
Ștergeresi mie, dar vad ca n-au de gand sa le reintroduca :(.
O comanda minuscula a dat si eu la Avon saptamana aceasta, tot un produs din gama Foot Works.
RăspundețiȘtergereEu ma descurc ok cu dizolvantul cu acetona Cien, dar cand se termina, am sa-l iau pe cel cu ulei de la Kallos.
da parca e si fain cand primi comenzi mici :)). acord atentie sporita fiecarui produs :))).
Ștergeresi eu ma descurc cumva, dar clar nu-l mai iau. daca mai raman vreodata in pana, macar stiu ca cel cu acetona face cate ceva :).
Mie mi-a placut dizolvantul fara acetona,in cazul meu si-a facut treaba
RăspundețiȘtergerenu contest.
ȘtergereMie imi place dizolvantul Cien, in special pentru ambalaj. L-am umplut cu alt dizolvant cand s-a terminat :D
RăspundețiȘtergereeu n-am mai stiut cum sa-l arunc :)).
ȘtergereEste foarte bine ca reusesti sa te tii pe pozitii, felicitari!
RăspundețiȘtergeremersi, am mai mult de 7 luni de cand ma tin pe pozitie :)).
ȘtergereAhh, Alina, nici nu stiu ce sa fac . Am citit si pareri bune despre dizolvantul Cien si pareri mai putin bune. Pana la urma cred ca il voi cumpara si imi voi forma o parere personala, pentru ca nu e o avere. In rest iti doresc sa folosesti cu placere si spor tot ce ai cumparat.
RăspundețiȘtergereTe pup,
Maria:*
e singura modalitate :))
ȘtergereHmmmm...la mine imi sterge oja dizolvantul de la Cien :D mi se pare ok, imi place mult sistemul de dozare
RăspundețiȘtergereo sa fac o poza cu unghiile albastre, poate ma credeti :)).
ȘtergereSa le folosesti cu placere! Auzisem ca dizolvantul Cien e chiar foarte bun. O sa-l incerc si pe-al meu sa vad cum e. Pupici
RăspundețiȘtergeresi eu auzisem :)).
Ștergerelogic, asa fac si eu cu produsele mamei :))).
RăspundețiȘtergerehmm.. deci nu e chiar asa de bun dizolvantul de la Cien? si eu vroiam sa il cumpar pentru ca cel de la Ebelin isi da duhul.. :D
RăspundețiȘtergeresa le folosesti pe toate cu placere
pupici!
eu zic sa incerci eventual varianta albastra, cu acetona. eu deja sunt disperata ca in seara asta trebuie sa indepartez water marble-ul si la ce culoare inchisa am folosit, nu stiu cum imi vor arata unghiile.
Ștergeremersi.
sa le folosesti cu placere,putine dar bune :)
RăspundețiȘtergerecrema de la apidermin am folosito si eu...e buna
mersi ;)
Ștergeream si eu spray-ul pentru picioare cu ceai verde si menta.
RăspundețiȘtergeresa le folosesti cu placere!
Alina.
sper sa fie eficient. mersi ;).
Ștergeresa le folosesti cu mare placere, am auzit numai lucruri bune despre crema de la Apidermin, poate o sa mi-o iau si eu :)
RăspundețiȘtergeremersi ;).
Ștergere