Treceți la conținutul principal

Red sexy nails?

   Hey! Astazi am raspuns la o provocare si m-am hotarat sa-mi fa unghiutele rosii. Oja o aveam de multicel si isi astepta cuminte randul. Acum hai sa vedem pozele si apoi va spun si impresia.


    Am folosit Farmasi 51. Nuanta reala este putin mai inchisa decat in poze, dar nu cu mult. Rezistenta este destul de buna, eu am tinut-o trei zile, nu de alta, dar m-am lovit la un deget si mi-a zburat o parte mica din unghie, cu tot cu oja :(. In schimb, se aduna destul de urat la baza unghiei, dupa cum se poate observa si in poze.
    Desi mi-a placut mult in sticluta, rosul pe unghii nu ma reprezinta, toate cele 3 zile m-am uitat fix la unghii, avand impresia ca ma uit la mainile altcuiva :)). Garantat, raman fana portocaliului si albastrului, dar, din cand in cand, merge si cate o iesire din cotidian ;).



  La colaborare participa urmatoarele fete, mult mai talentate ca mine si va invit sa vedeti pentru ce au optat.

1. Georgia - http://giamakeup.blogspot.ro/
2. Lavinia - www.girlsteenspirit.blogspot.com
3. Andreea Georgiana http://rosemerta.blogspot.com
4.Anne Marye http://all-in-one-blog-by-annemarye.blogspot.ro/
5. Little Beauty Bag http://littlebeautybagcta.blogspot.ro
6. Iris - www.oglindaoglinjoara.blogspot.com
7. Andra- www.andrakat.wordpress.com
8. Georgiana - http://rainbowsinajar.blogspot.ro
9. Flori - http://blogbyflora.blogspot.ro/
10. Mikaella - http://beautybymikaella.blogspot.ro
11. Maya MakeUp - http://mayadumitrescu.blogspot.ro/
12.Andreia -http://deyutza87.blogspot.ro/
13.Cris-http://crissscri.blogspot.ro/
14. Ioana- http://ioana-make-up.blogspot.ro
15. Emma - http://coshuletzulcolorath.blogspot.ro
16. Diana - http://cherryqueendee.blogspot.ro
17. Cristina - http://crissiesmind.blogspot.ro




Kissez!

Comentarii

  1. Chiar ma gandeam ca bate-n portocaliu in poze, dar daca zici ca-i mai inchisa in realitate poate e frumoasa. Eu nu-mi fac niciodata unghiile portocalii, nu-mi place deloc culoarea :))
    Dar..am avut un model tare dragut cu buline portocalii si albastre, urmeaza pe blog. :P

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. e rosie-rosie! :)
      eu sunt nebuna dupa portocaliu, se vede si pe blog :)))

      Ștergere
  2. O am si eu pe asta, e rosul meu preferat din colectie :D Super unghiutele!

    RăspundețiȘtergere
  3. ai unghiile tare frumoase :D mie imi place cum iti vine rosul.. mai ales daca e un pic mai inchis in realitate.. :D
    Am si eu un portocaliu dar il folosesc destul de rar.. :D
    pupici!

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. mersi. e un rosu chiar spre inchis, dar in poze a iesit mai deschis din cauza soarelui si a unghiului...

      Ștergere
  4. draguta nuanta,am si eu 2 oje farmasi si tot cam in jur de 3-4 imi rezista intacte:)

    http://thatswhywesmile.blogspot.ro

    RăspundețiȘtergere
  5. Imi place tare mult nuanta :)

    http://beautybymikaella.blogspot.ro

    RăspundețiȘtergere
  6. esti prima persoana la caree am vazut o manichiura simpla:P
    dragute:D

    http://rosemerta.blogspot.com

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. trebuia cineva s-o faca si pe asta,nu? :))
      pentru mine a fost o adevarata provocare, oricum.

      Ștergere
  7. imi place foarte mult nuanta <3 frumoase :*

    RăspundețiȘtergere
  8. E superba nuanta.
    Pic cic, m-am hotarat!
    Va fi prima oja de la Farmasi pe care o voi achizitiona. :)
    M-ai convins. :)

    RăspundețiȘtergere
  9. imi place nuanta rosie pe unghii dar nu sa o folosesc eu. nu sunt suficient de indrazneata.
    imi place foarte mult, e superba.
    Alina.

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. eu chiar nu ma dau in spate de la culori si ruj rosu port foarte des, dar pe unghii mi se pare ca nu ma reprezinta.

      Ștergere
  10. Frumoasa culoare :)
    Cred ca am si eu una asemanatoare,mai deschisa putin,tot de la Farmasi.Nu stiu sigur daca o mai am,pentru ca am FOARTE multe si mai dau din ele si surorii mele,si ea colectionara infocata :))
    Simona.

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. si nu le poti imprumuta de la ea? :)

      Ștergere
    2. Ba da,mai imprumut,dar rar,pentru ca (urmeaza o alta tampenie dictata de "piticii" din capul meu,deh,ce sa fac?) sunt de parere ca ce i-am dat al ei ramane si pot sa traiesc si fara :))
      Dar iau si de la ea culorile care imi mai plac :D
      Sunt cam nebuna,nu?? =)))

      Ștergere
    3. :)))

      nu mai nebuna ca mine, oricum :)).

      Ștergere
  11. Stiu ca ma repet, dar asa de mult imi plac degetele si unghiile tale, exprima foarte multa noblete... :)
    Imi place foarte mult culoarea, oja Farmasi la mine nu rezista pe unghii, ca majoritatea de fapt... :P

    RăspundețiȘtergere
  12. Hola guapa!!! me paso rapidito, ya veo que estás con el reto de 31 manicuras,
    Yo también he creado un RETO de manicuras, te apuntas? son 12 semanas 12 nail art!
    Un besito desde  ❤sɔıʇǝɯsoɔƃuıʌol❤

    RăspundețiȘtergere
  13. Simplu, clasic si frumos! Particip alaturi de voi la provocarea 31. M-am putea sa facem schimb de linkuri. Blogul meu il gasesti la http://nailglaze.com/. Da-mi un semn :-)

    RăspundețiȘtergere
  14. eu nu am nici o oja rosie :))
    Nu imi place cum imi sta , in schimb folosesc nunatele de visiniu ( asta e cea mai apropiata nunata de rosu pe care o folosesc :) )

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. visiniul este tabu pentru unghiile mele, trebuie sa recunosc. nu m-ar reprezenta deloc, deloc...

      Ștergere

Trimiteți un comentariu