Treceți la conținutul principal

Dm shopping :)

   Hey! Din 18 decembrie nu mi-am mai cumparat absolut nimic din sectorul cosmeticelor si a produselor indispensabile. Am trait din rezervele acumulate anul trecut cu multa harnicie. Am terminat o multime de produse din toate categoriile, asa ca, dupa aproape doua luni (56 de zile, le-am numarat), a fost necesara o mica incursiune la Dm. Bineinteles ca am cumparat doar strictul necesar, era pacat de project pan, nu-i asa? :)


  Aveam neaparata nevoie de un demachiant, caci precedentul mi-a nenorocit tenul (o sa va povestesc si despre el). Am ales unul din gama Balea Med despre care am citit numai lucruri bune. A costat 12,4 lei. Am recumparat deodorantul cu pitaya, deoarece primul e pe sfarsite si mi-a placut foarte mult. Am adaugat si un deo invisible, sa vedem ce stie sa faca :). Fiecare a costat 6,5 lei.

  Apoi m-am mutat in Real si am gasit noul Syoss la reducere. Promite multa stralucire si a costat 11 lei. De abia astept sa-l incerc. Cumpararea dischetelor demachiante e un fel de corvoada pentru mine. Acum ceva vreme le foloseam pe cele din Lidl cu ambalaj roz si-mi placeau mult, nu-mi iritau ochii, erau mai subtirele, dar nu se rupeau, le adoram, mai ales ca folosesc cel mai des doar rimel. Ei bine, la un moment dat am observat ca in magazine nu mai exista decat in ambalaj albastru, iar acelea mi se par prea aspre :((. Asa ca am cautat peste tot sa gasesc dischete demachiante MOI si am recumparat Cleanic, marca pe care o foloseam cam acum 4-5 ani. Sunt destul de ok, dar sunt ceva mai groase. Au costat 6,35 lei.


   Trebuie sa recunoasteti ca dau dovada de tarie de caracter in ultima vreme! :))







Kissez!


Comentarii

  1. Cand te speli sa faci te rog un review samponului.Al meu,Syoss pentru reparare e pe terminate,si mi-a facut cu ochiul aceasta varianta,pentru stralucire.Chiar ofera ceea ce promite?
    Si eu folosesc dischete Cleanic,sunt foarte bune,nu cred ca te vor dezamagi. :)
    Simona.

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. fac review la tot ce cumpar :). bineinteles ca mai dureaza, pentru ca mai am in recipientul vechi+timpul in care il testez pe indelete.

      Ștergere
  2. Da, da, aprobam taria de caracter!:)
    Dischete demachiante Cleanic folosesc si eu dar numai cand nu am Ebelin (caci acestea din urma sunt - pentru mine - mult mai bune)...
    Sa folosesti cu bucurie toate produsele!:*

    Ilda
    Lavender Thoughts

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. multumesc. am auzit multe laude la dischetele Ebelin, dar le-am vazut numai in pachetele destul de mici.

      Ștergere
    2. Le stiu si pe cele mici dar eu am avut de multe ori si in pachete lungi-lungi, sigur vei gasi!:*

      Ștergere
    3. atunci mai trebuie sa ma uit dupa ele :).

      Ștergere
  3. Demachiantul ma tenteaza si pe mine, iar cu dischetele respective ma impac foarte bine!

    RăspundețiȘtergere
  4. 56 de zile? E ceva, deci felicitari!! ;))

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. este! noroc ca au mai fost ceva sarbatori intre ele si am mai primit lucrusoare :)).

      mersi!

      Ștergere
  5. Mi-ar placea shopping la DM :)

    RăspundețiȘtergere
  6. De cativa ani nu mai folosesc sampoanele pe care le vad in reclame :)
    Daca vrei sa citesti am scris pe blog despre samponul Apidermin ♥
    Te astept :*

    RăspundețiȘtergere
  7. Sa le folosesti cu placere! Eu m-am lasat de dischetele Cleanic, au marginea cam tare.

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. eu am noroc pentru ca nu ma machiez prea intens si nu prea trebuie sa insist, imi plac destul de mult.

      Ștergere
  8. Sunt curioasa cum e samponul Syoss :)

    RăspundețiȘtergere
  9. chiar ca dai dovada de tarie ;)) eu cand intru in DM e imposibil sa nu plec de acolo cu cateva cosmetice, chiar daca initial nu aveam asa ceva pe lista :))

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. si mie mi-e greu, mai ales ca ma uitasem la vreo 10 geluri de dus :)).

      Ștergere
  10. sa le folosesti cu placere.
    Alina.

    RăspundețiȘtergere
  11. sa le folosesti cu placere si felicitari pentru stapinirea de sine :)

    RăspundețiȘtergere
  12. Ooo, ai fost f cuminte! Sa le folosesti cu placere si spor la tinut project pan-ul! :)

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. mersi! sper s-o duc tot asa pana pe la vreo 4 geluri si doua lotiuni :)).

      Ștergere
  13. Ma roade invidia :)) Super, sa le folosesti cu drag!

    RăspundețiȘtergere
  14. ai fost cumintica...as vrea sa fiu si eu asa :( am dat si eu iama in DM saptamana trecuta si am lasat destui banuti acolo :(((

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. cand ma apuca, nu se poate discuta cu mine :)) pot sa intru si in dm si nu cumpar decat ce-mi trebuie.

      Ștergere
  15. cred ca fiecare dintre noi ar trebui sa faca ce ai facut tu :)
    bravo :) si eu as putea sa "traiesc" muult cu ce rezerve am :)

    RăspundețiȘtergere
  16. Am profitat si eu de oferta Syoss - am achizitionat samponul petru volum si imi place. :)
    Sa le folosesti cu placere pe toate. :D

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu