Hey! Prin primavara m-am hotarat sa fac o cura cu spirulina pentru ca ma simteam cam vlaguita si aveam probleme destul de urate cu tenul. Inca de la inceput tin sa precizez ca nu am cunostinte in domeniu, ca m-am informat doar pe internet si ca experienta mea se poate sa fie diferita fata de a altora. Nu prea imi place sa-mi administrez eu tratamente si suplimente, insa dupa ce am citit mai multe articole, am ajuns la concluzia ca spirulina este o mica minune ce aduce beneficii in aproape orice situatie si asa m-am decis sa incep o cura de aproximativ sase saptamani. Intai am cumparat un flacon de la Fares(spirulina+urzica, 60 de pastile-23 lei), apoi am ales Alevia (1+1 gratis, in total 60 de pastile-13 lei). Am luat cate-o pastila dimineata, la pranz si seara. Parerile asupra efectelor sunt foarte variate, mai ales in ceea ce priveste slabirea/ingrasarea. Cred totusi ca am auzit mai multe voci care indeamna la consumul de spirulina in cazul in care se doreste o scader
Si eu tot albastre am unghiile :D :X.
RăspundețiȘtergeree culoarea mea favorita pe unghii :)
ȘtergereAh da? Se poarta albastru? ce bine ♥ eu sunt un fan al acestei culori. Iar oja ta este foarte frumoasa.
RăspundețiȘtergereasa am citit :) mersi, si eu sunt mare fana.
Ștergeree superba nuanta!daca ar vedea o colega de-a mea poza ar innebunii...adora oja albastra!Alina.
RăspundețiȘtergereseama cu mine colega ta :))
Ștergereinteleg!numai ca eu trebuia sa pun intre ghilimele cuvantul ''colega''...,din pacate...la tine nu e cazul,scumpa mea!Alina.
RăspundețiȘtergereaha! am pierdut ironia :))
Ștergereculmea e ca o cheama ca pe noi,Alina...nu se potriveste numele acesta cu o natura grosolana ca ea...
RăspundețiȘtergereAlina.
eu n-am prea intalnit Aline in viata reala, nu stiu cum s-a facut :))
ȘtergereOricum, mie mi se pare ca nu mi se potriveste nici mie prea bine numele acesta, desi cunoscutii spun ca nu m-ar vedea cu alt nume :)
Iubesc oja albastra:X pacat ca nu mai am voie sa ma dau cu oja trei luni:((
RăspundețiȘtergeremai bine sa ai unghii sanatoase ;)
RăspundețiȘtergere